22.1 C
Kraków
czwartek, 6 czerwca, 2024

Ból w obrębie karku - osteopatia w Krakowie

Adres: Centrum Osteohelp.pl
ul. Bolesława Limanowskiego 15,
30-551 Kraków

Godziny pracy

Telefon

Telefon: 884 055 955

E-mail

[email protected]

Bóle w obrębie karku

Ból w obrębie karku jest jednym z głównych powodów, dla których pacjenci odwiedzają osteopatę. To dlatego, że ból w obrębie karku rzadko wynika z pojedynczego źródła. Wiele osób, zmagających się z tym problemem, odwiedzała już lekarzy i ortopedów, przechodziła przez różne badania diagnostyczne, ale mimo to często nie udaje się ustalić konkretnej przyczyny ich dolegliwości. Powody, dla których może występować ból w obrębie karku, są zróżnicowane.

Przyczyny bólu karku mogą być różne, od urazu i nadwyrężenia mięśni, przez nieprawidłową pozycję ciała podczas snu i codziennych czynności, po nadmierny stres. Niezależnie od przyczyny, osteopatia może pomóc w pozbyciu się nieprzyjemnych dolegliwości.

Osteopatia łagodzi napięcie mięśniowe w okolicy szyi i karku, poprawia zakres ruchu, wzmacnia mięśnie głębokie w okolicy szyjnego odcinka kręgosłupa. To wszystko wpływa na poprawę samopoczucia, zmniejszenie bólów głowy i poprawę jakości snu.

Leczenie osteopatyczne może polegać na wykorzystaniu wielu technik, takich jak masaż tkanek miękkich, delikatne manipulacje stawów oraz techniki balansujące więzadła (BLT), które pomagają zmniejszyć napięcia mechaniczne w stawach i tkankach miękkich.

Celem osteopatii jest przywrócenie ruchomości stawów oraz zmniejszenie bólu i sztywności tak szybko, jak to jest możliwe.

bóle karku osteopatia

Umów wizytę u osteopaty

Poniżej znajdziesz listę rekomendowanych osteopatów i fizjoterapeutów w Krakowie. Możesz umówić się na wizytę już teraz!

Agnieszka Zaleska-Czapla

Osteopatia / Fizjoterapia

Tola Wierzbik

Osteopatia / Fizjoterapia

Michał Moskwa

Osteopatia / Fizjoterapia

Monika Mól-Kovalczykowska

Osteopatia