20.5 C
Kraków
poniedziałek, 20 maja, 2024

Dysfunkcje w obrębie układu oddechowego

Zaburzenia oddychania, duszności, bezdech, astma

Osteopata jest w stanie złagodzić następujące dolegliwości za pomocą terapii:

  • astma
  • zaburzenia oddychania
  • spłycenie oddechu
  • upośledzenie funkcji oddechowych związane z alergiami
  • duszności
  • bezdech

Warto zauważyć, że terapia prowadzona przez osteopatę może być stosowana nie tylko u dorosłych ale również u dzieci.

Zapraszamy na konsultację

Czy cierpisz na zaburzenia oddychania, duszności, bezdech lub astmę? Często masz problemy z oddychaniem i czujesz się zdezorientowany? A może twoje problemy z oddychaniem przeszkadzają ci w codziennym życiu? Skontaktuj się z nami i umów się na konsultację na której dowiedz się, jakie opcje leczenia są dostępne dla Twojego stanu zdrowia.

Jak można wyleczyć nawracające infekcje?

W tym przypadku osteopatia skupia się na usprawnieniu krążenia całego układu płynowego osoby chorej. Ważne jest, żeby toksyny oraz wszelkie produkty przemiany materii oddalić od miejsca stanu zapalnego.

Leczenie Osteopatyczne pozwala również osiągnąć świetne wyniki w leczeniu zapalenia górnych dróg oddechowych oraz w profilaktyce infekcji. Pacjentów można wspomagać stosując następujące sposoby:

→ Aby pozbyć się ciągłego kaszlu oraz męczących duszności, które powstały w wyniku podrażnienia układu oddechowego stosuje się techniki drenażowe oraz powięziowe.

Warto dodać, że wymienione wyżej symptomy często mylnie diagnozuje się jako astmę oskrzelową. Terapia u osteopaty może pomóc skorygować niewłaściwie postawioną diagnozę.

Techniki osteopatyczne

Wśród technik stosowanych w osteopatii celem załagodzenia objawów i doprowadzenia organizmu do procesu zdrowienia możemy wyróżnić następujące techniki:

  • terapia czaszkowo-krzyżowa– jest terapią nieinwazyjną, która nie przynosi pacjentowi bólu. Jest wykonywana w obrębie kości czaszki (kość potyliczna, kości skroniowe, kości szczękowe). Aby zredukować zaburzenia oddychania niezwykle istotna jest praca poświęcona usprawnianiu funkcjonowania układu nerwowego. Dlatego wszystkie techniki mają za zadanie również poprawić ukrwienie oraz wyrówna napięcia.
  • Kiedy stymuluje się nerw błędny, szybciej zachodzą procesy regeneracyjne w organizmie. Dzieje się tak ze względu na przeciwzapalne działanie stymulacji nerwu błędnego.
  • Kolejnym sposobem na przyspieszenie regenerowania się organizmu to właściwe pobudzenie układu nerwowego przez np. Drenaż oskrzeli. Znikają wtedy wydzieliny powodujące stan zapalny.
  • Doskonałym sposobem na poprawienie odporności organizmu jest terapia wisceralna. Jest też bardzo pomocna w terapii infekcji dolnych oraz górnych dróg oddechowych.

Umów wizytę u osteopaty

Poniżej znajdziesz listę rekomendowanych osteopatów i fizjoterapeutów w Krakowie. Możesz umówić się na wizytę już teraz!

Agnieszka Zaleska-Czapla

Osteopatia / Fizjoterapia

Tola Wierzbik

Osteopatia / Fizjoterapia

Michał Moskwa

Osteopatia / Fizjoterapia

Monika Mól-Kovalczykowska

Osteopatia

Gabinet osteopatii Kraków

Adres: Centrum Osteohelp.pl
ul. Bolesława Limanowskiego 15/13,
30-551 Kraków

Godziny pracy

Sprawdź grafik

Telefon

Telefon: 884 055 955

E-mail

[email protected]