22.1 C
Kraków
czwartek, 6 czerwca, 2024

Choroby układu sercowo-naczyniowego - Osteopata Kraków

Arytmie

Najpopularniejszym objawem arytmii jest kołatanie serca pojawiające się nagle i o dużej intensywności. Taka reakcja organizmu jest też typowa w sytuacji kiedy jesteśmy pod wpływem silnych emocji, niekoniecznie negatywnych.

Najczęstsze przyczyny arytmii:

  • wrodzone wady serca
  • zbyt duże spożywanie kofeiny
  • nadmierne spożywanie alkoholu
  • choroby psychiczne
  • choroby somatyczne

Nerw błędny

Żołądek i serce zasilane są przez długi nerw czaszkowy, który rozpoczyna się w obrębie mózgowia, tzw nerw błędny. Przez wymieniony nerw przechodzą do mózgu informacje idące z ciała. Poza niesioną informacją z ciała do mózgu, za pośrednictwem włókien eferentnych, transportowana jest również informacja z mózgu do ciała. Za sprawą swojej dwukierunkowości nerw błędny kiedy zostanie podrażniony, może być przyczyną nieoczywistych objawów, które różnią się dla każdego z nas. Symptomy te mogą ulegać częstym zmianom. Przykładowe objawy to np. oszołomienie lub nieregularna praca serca.

osteopata serce
Choroby układu sercowo-naczyniowego
refluks osteopata Kraków

Nerwica serca

Lekarze wskazują fizjologię i psychologię człowieka jako strefy, z których arytmia się wywodzi. Intensywny tryb życia typowy dla naszych czasów wiąże się z ogromnym obciążeniem psychicznym. Presja czasu i chęć sprostania wymaganiom płynącym z otoczenia powoduje ciągły stres. Częste doświadczanie frustracji i niepokoju prowadzi do przeciążenia organizmu, co w konsekwencji może powodować nerwice serca.

Terapia Wisceralna

Terapia wisceralna opracowana przez osteopatów to doskonały sposób na znalezienie powodu pojawienia się napięcia nerwu błędnego oraz na natychmiastowe pozbycie się tej przykrej dolegliwości. Globalne i indywidualne podejście do pracy z ciałem przez pryzmat narządów wewnętrznych pomaga w szybkim powrocie do zdrowia i równowagi.

Zapraszamy na konsultacje

Doświadczasz bólu przedsercowego, nagłych kołatań serca, nadciśnienienia tętniczego, refluksu żołądkowo-przełykowego, bólu w okolicy splotu słonecznego? Czujesz presję życia codziennego i obciążenie psychiczne? Nasi posiadają bogate doświadczenie w diagnostyce i terapii schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Pomagamy w powrocie do zdrowia i równowagi fizjologicznej.

Gabinet osteopatii Kraków

Adres: Centrum Osteohelp.pl
ul. Bolesława Limanowskiego 15,
30-551 Kraków

Godziny pracy

Sprawdź grafik

Telefon

Telefon: 884 055 955

E-mail

[email protected]