21 C
Kraków
niedziela, 14 lipca, 2024

Szumy uszne - Osteopata Kraków

Adres: Centrum Osteohelp.pl
ul. Bolesława Limanowskiego 15/13,
30-551 Kraków

Godziny pracy

Telefon

Telefon: 884 055 955

E-mail

[email protected]

Leczenie szumów usznych

Osteopatia to skuteczna metoda leczenia szumów usznych, która skupia się na manualnych technikach terapeutycznych. Specjalista sprawdza różne możliwe przyczyny szumów i stosuje techniki mające na celu zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie uciążliwych objawów.

Zapraszamy na konsultację

Czy cierpisz na szumy uszne, które utrudniają Ci codzienne funkcjonowanie? Osteopatia może być skuteczną metodą leczenia tego problemu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach leczenia szumów usznych przez osteopatę, zapraszamy na konsultację. Przeczytaj dalej, aby poznać szczegóły.

Szumy uszne – leczenie osteopatyczne

Terapeuta osteopatyczny przeprowadza szczegółowe badanie pacjenta, aby zidentyfikować różne przyczyny szumów, dzwonienia, piszczenia lub brzęczenia w uszach. Za pomocą manualnych technik terapeutycznych, osteopata stara się złagodzić lub całkowicie wyeliminować uciążliwe objawy. Leczenie może być uzupełnieniem terapii medycznej, takiej jak leczenie otolaryngologiczne lub stomatologiczne.

Osteopata koncentruje się na poprawie ruchomości i zmniejszeniu napięcia mięśniowo-powięziowego w obrębie kręgosłupa szyjnego, co poprawia przepływ krwi i limfy w obszarze głowy i szyi. Terapeuta sprawdza również napięcia i zaburzenia ruchomości w innych częściach kręgosłupa.

Leczenie osteopatyczne ma również na celu rozluźnienie napięć powięziowych w obszarze głowy, co może przyczynić się do zmniejszenia szumów w uszach. Terapeuta zwraca także uwagę na napięcia i zaburzenia ruchomości w strukturach aparatu żucia, aby wyeliminować ewentualne problemy związane z szumieniem w uszach.

W przypadku, gdy szumienie w uszach jest spowodowane zatkaniem trąbki Eustachiusza, osteopata koncentruje się na pracy z kośćmi skroniowymi, mięśniami i innymi tkankami w obszarze trąbki Eustachiusza.

Osteopata stosuje również techniki, które pomagają w poprawie procesu oddychania oraz równowadze między przywspółczulnym i współczulnym układem nerwowym.

problemy z zatokami – leczenie osteopatyczne

Umów wizytę u osteopaty

mgr Monika Mól-Kovalczykowska

mgr Monika Mól-Kovalczykowska

Specjalizacja:
Osteopatia

Tola

mgr Tola Wierzbik

Specjalizacja:
Fizjoterapia i Osteopatia

mgr Michał Moskwa

mgr Michał Moskwa

Specjalizacja:
Fizjoterapia i Osteopatia